Skip to content

Automobily

RAD VÝROBKOV ELF PRE AUTOMOBILY

rad ELF rad TOTAL

Použitím výrobkov zo širokého radu výrobkov TOTAL neprijímate z hľadiska kvality žiadne kompromisy. Okrem toho, že vášmu vozidlu zaručíte optimálnu starostlivosť, navyše máte aj na výber. TOTAL a ELF, vysokovýkonné výrobky značiek Skupiny TOTAL vám vždy ponúkajú možnosť správnej voľby.

Výrobky, ktoré ponúkajú výkon

Prečo je TOTAL jednou z najrešpektovanejších značiek na trhu? Pretože si sami udržujeme vysoké štandardy. TOTAL sa zaväzuje k intenzívnemu a neustálemu výskumu a vývoju výrobkov:

  • chránia proti opotrebovaniu znižovaním trenia a korózie,
  • chránia motor proti prehriatiu,
  • zaisťujú kompresiu vo valcoch a maximálny výkon,
  • udržujú motor čistý zabraňovaním tvorbe nečistôt a usadenín,
  • pomáhajú znižovať spotrebu paliva, čím znižujú prevádzkové náklady,
  • sú prínosom k ochrane životného prostredia znižovaním emisií CO2 a ďalších znečisťujúcich látok.

Pomáhame Vám uskutočňovať správne rozhodnutia

TOTAL má širokú ponuku výrobkov pre automobily zahrňajúcu dve značky: TOTAL a ELF. Ak potrebujete radu ohľadne najlepších výrobkov pre Váš súkromný automobil, predajňu alebo servis, obráťte sa na nás. Sme hrdí na našu odbornosť, vášeň a prestíž našich výrobkov a úzko s Vami spolupracujeme, aby sme Vám mohli ponúknuť a dodať dokonalé výrobky a služby či už pre jedno vozidlo alebo celý vozidlový park.

Objavte naše rady výrobkov

PRE AUTOMOBILY

Vďaka úsiliu našich 110 výskumníkov z dvoch výskumných centier a sme vyvinuli TOTAL QUARTZ, komplexný rad vysokovýkonných mazív pre osobné vozidlá. Tieto oleje sú laboratórne testované na motorových testovacích zariadeniach pri dodržaní najprísnejších podmienok. Väzba firmy TOTAL na motoršport a výsledky dosiahnuté na Veľkých cenách a Majstrovstvách sveta nám spolu s partnerstvom s výrobcami automobilov pomáha uvádzať na trh najdôležitejšie technologické vylepšenia. Neustála výskumná práca nám umožňuje podieľať sa na znižovaní spotreby paliva, ochrane motorov a starostlivosti o ne počas celej životnosti automobilu.

Nech máte na váš motor akékoľvek požiadavky, mazivá TOTAL QUARTZ sú riešením.

SYNTETICKÁ MAZIVA

QUARTZ INEO FIRST 0W-30

Najvyspelejšie mazivo používajúce najnovšie technológie na dosiahnutie nízkeho obsahu sulfátového popola a zníženie množstva emisií pre všetky naftové aj benzínové motory. Špeciálne zloženie pre najnovšie motory koncernu PSA vybavené modernými systémami na znižovanie emisií. Vybavený vlastnosťami Fuel ECO, ponúka revolučné zníženie spotreby podľa testov ACEA. Jeho výborná odolnosť proti zmenám teplôt zaručuje dlhú životnosť súčastí motora a jeho optimálny výkon za všetkých okolností.

ACEA C1, C2, PSA PEUGEOT CITROËN: B71 2312, MAZDA, JAGUAR, LAND ROVER, MITSUBISHI, ďalej spĺňa požiadavky JAGUAR, LAND ROVER, MITSUBISHI ak je požadované ACEA C1.

Viac informácií

QUARTZ INEO ECS 5W-30

Motorový olej s nízkym obsahom sulfátového popola schválený koncernom PSA na predĺženie životnosti DPF. Olej je určený pre naftové aj benzínové motory s najnovšou technológiou úspory paliva. Vhodný pre posledné modely Citroën & Peugeot a pre ich systémy riadenia emisií.

ACEA C2, PSA Peugeot / Citroën B71 2290, splňuje požiadavky značky Toyota.

QUARTZ INEO MC3 5W-40

Nové zloženie syntetického oleja s nízkym obsahom sulfátového popola pre naftové a benzínové motory schválené podľa najnovších požiadaviek značky Porsche. Spĺňa technické požiadavky nemeckých výrobcov Mercedes-Benz a BMW, Opel, Vauxhall, Chevrolet, Hyundai-Kia a GM Dexos2. Zvlášť vyvinutý pre motory vybavené zariadeniami na znižovanie emisií ako sú filter pevných častíc alebo trojcestný katalyzátor.

ACEA C3, API SN/CF, MB-schválenie 229.51 a spätne kompatibilný s MB- 229.31, BMW LL -04 , VW 502.00/505.01, Porsche A40, splňuje požiadavky Ford WSS -M2C 917-A a Fiat 9.55535-S2, Dexos2™, (zahrnuje GM LL -A/B-025)

QUARTZ INEO LONG LIFE 5W-30

Nová generácia oleja s nízkym obsahom sulfátového popola pre všetky naftové aj benzínové motory vrátane najmodernejších, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro V. Špeciálne zloženie na splnenie požiadaviek na dlhý interval výmeny motorového oleja vozidiel koncernu Volkswagen a predĺženie životnosti DPF. Optimalizovaný na použitie v systémoch na zníženie emisií, akým je napríklad filter pevných častíc.

ACEA C3, VW 504.00/507.00, BMW LL -04, MB-schválenie 229.51 spätný súlad so schválením MB-229.31, PORSCHE C30.

QUARTZ INEO MC3 5W-30

Nové zloženie syntetického oleja s nízkym obsahom sulfátového popola pre naftové a benzínové motory, schváleného podľa moderných parametrov nemeckých výrobcov (Mercedes-Benz a BMW) na predĺženie intervalu výmeny a životnosti DPF. Spĺňa technické požiadavky najnovších modelov značiek Opel, Vauxhall, Chevrolet, Hyundai-Kia a GM Dexos2.

ACEA C3, API SN/CF, MB-schválenie 229.51 a spätne kompatibilný s MB- 229.31, BMW LL - 04, VW 502.00 / 505.01, splňuje požiadavky KIA MOTORS CORPORATION, Dexos2TM (zahrnuje GM LL -A/B-025)

TOTAL QUARTZ 9000

QUARTZ 9000 0W-30

Vysokovýkonné 100% syntetické mazivo znižujúce spotrebu paliva vyvinuté pre naftové a benzínové motory. Zaručuje vysoký výkon aj v tých najnáročnejších prevádzkových podmienkach (mestská premávka, rýchlostné komunikácie, diaľnice). Stupeň “0W-” zaručuje výnimočne vysokú tekutosť a bezproblémové štarty aj pri nízkych teplotách.

ACEA A5/B5, API SL/CF, splňuje požiadavkyVOLVO & FORD

QUARTZ 9000 FUTURE EcoB 5W-20

Nová generácia motorového oleja znižujúceho spotrebu paliva, osobitne vyvinutá na zaistenie vysokej miery ochrany benzínových a naftových motorov bez DPF. Ponúka zníženie spotreby paliva o 3,55 % podľa oficiálneho testu ACEA. Mimoriadne vhodný pre benzínové motory Ford (okrem Ford Ka, Focus ST a Focus RS).

ACEA A1/B1, API SN, FORD WSS -M2C-948-B

QUARTZ 9000 FUTURE NFC 5W-30

Syntetický olej používajúci najnovšie technológie a znižujúci spotrebu paliva vyvinutý na splnenie najprísnejších požiadaviek najmodernejších benzínových aj naftových motorov, ktorý je možné použiť v najnáročnejších prevádzkových podmienkach. Je mimoriadne vhodný pre motory vybavené turbodúchadlom, viacventilové motory a motory s priamym vstrekovaním paliva. Ponúka výnimočnú odolnosť proti oxidácii a jednoduché studené štarty vďaka svojej mimoriadnej tekutosti.

ACEA A5/B5, A1/B1, API SL/CF, FORD WSS-M2C-913-D, VOLVO

QUARTZ RACING 10W-60

Syntetické mazivo vyvinuté na splnenie najprísnejších a výnimočných požiadaviek benzínových a naftových motorov používaných v oblasti motoršportu a v najnáročnejších podmienkach. Ponúka výbornú odolnosť pri veľmi vysokých teplotách, vysokú mieru ochrany proti opotrebovaniu a veľmi dobrú odolnosť voči oxidácii.

API SL, vhodný pro BMW řady M

QUARTZ 9000 ENERGY 0W-30

100% syntetické mazivo pre vysoké výkony moderných naftových a benzínových motorov. Výborná tekutosť pre bezproblémový štart motora. Stupeň “0W-” zaručuje výnimočne vysokú tekutosť a bezproblémové štarty aj pri nízkych teplotách. Schválené hlavnými nemeckými, francúzskymi a americkými výrobcami.

ACEA A3/B4, API SL/CF, VW 502.00/505.00, BMW LL -01, MB schválenie 229.5, splňuje požiadavky GM-LL -A/B-025

QUARTZ 9000 FUTURE GF5 0W-20

Spotřebu paliva snižující syntetický olej určený pro benzinové motory i bez systému následného zpracování výfukových plynů. Vyvinutý pro potřeby asijských a amerických výrobců, speciálně značek TOYOTA, MITSUBISHI a HONDA. Stupeň 0W-20 snižuje vnitřní tření motoru na minimum, takže motor může poskytnout maximální výkon a současně maximální úsporu paliva. Obzvlášť vhodný pro nejnovější motory vybavené technologií Stop & Start a hybridní motory, které vyžadují velmi tekuté syntetické motorové oleje.

API SN & ILSA C GF-5, TOYOTA, MITSUBISHI, HONDA

QUARTZ 9000 5W-40

Vysokovýkonný syntetický motorový olej pre benzínové a naftové motory bez technológie DPF pre dlhé intervaly výmeny. Mimoriadne stabilný výkon počas celej doby životnosti tak pri studených štartoch, ako aj pri vysokých teplotách.

ACEA A3/B4, API SM/CF, PSA B71 2296, VW 502.00/505.00, MB schválení 229.3, BMW LL -01, Porsche A40

Polosyntetická maziva

QUARTZ 7000 10W-40

Polosyntetický olej vyvinutý pre bežné podmienky a mestskú premávku pre benzínové a naftové motory. Poskytuje výbornú ochranu motora a efektívne chráni proti opotrebovaniu ventilov, piestnych krúžkov, piestov, vložiek valcov, korózii a pod.

ACEA A3/B4, API SL/CF, PSA B71 2294 & 71 2300, MB 229.1, VW 501.01 / 505.00

 

 

Rad výrobkov ELF pre automobily

 

Výber správneho oleja je v súčasnosti dôležitejší než kedykoľvek predtým. Značka ELF súčasť Skupiny TOTAL vytvára oleje špeciálne na splnenie a prekročenie požiadaviek (API, ACEA, atd.) dnešných automobilov a vysokovýkonných motorov.

ELF je dodávateľom najdôležitejších pretekárskych súťaží, ako sú WSR a Rallye Paríž Dakar a vyvíja motorové oleje na základe skúseností z pretekárskych dráh. Na výskume a vývoji sa nemalou mierou podieľa aj veľké množstvo partnerov z radov automobilových výrobcov.

Nahoru

ELF FULL-TECH

EVOLUTION FULL-TECH FE 5W-30

Najvyšší rad mazív znižujúcich spotrebu vychádzajúci zo syntetickej technológie ELF je určený na mazanie motorov osobných automobilov. Osobitne vyvinutý na zaručenie kompatibility so systémami následného spracovania výfukových plynov. Odporúča sa pre naftové motory spĺňajúce emisné normy EURO IV a EURO V. Vhodný pre najnovšie vozidlá Renault vybavené filtrom pevných častíc.

ACEA C4, RN0720

EVOLUTION FULL-TECH MSX 5W30

Najvyšší rad mazív vychádzajúci zo syntetickej technológie ELF je určený na mazanie benzínových a naftových automobilových motorov. Osobitne vyvinutý na zaručenie kompatibility so systémami následného spracovania výfukových plynov.

ACEA C3, API SN/CF, VW 502.00/505.01, Dexos2™, BMW LL-04, MB schválenie 229.51

EVOLUTION FULL-TECH LLX 5W-30

Najvyšší rad mazív vychádzajúci zo syntetickej technológie ELF je určený na mazanie benzínových a naftových motorov osobných automobilov. Osobitne vyvinutý na zaručenie kompatibility so systémami následného spracovania výfukových plynov. Odporúča sa pre motory spĺňajúce emisné normy EURO V. Vyvinutý špeciálne na použitie vo vozidlách koncernu Volkswagen.

ACEA C3, VW 504.00 / 507.00, PORSCHE C30, BMW LL-04, MB schválenie 229.51

ELF EVOLUTION 900

EVOLUTION 900 FT 0W-30

Najvyšší rad mazív znižujúcich spotrebu vychádzajúci zo syntetickej technológie ELF je určený na mazanie motorov osobných automobilov. Osobitne vyvinutý na zaručenie kompatibility so systémami následného spracovania výfukových plynov. Odporúča sa pre naftové motory spĺňajúce emisné normy EURO IV a EURO V. Vhodný pre najnovšie vozidlá Renault vybavené filtrom pevných častíc.

ACEA A3/B4, API SL/CF, VW 502.00 / 505.00, RN0700, BMW LL-01, MB-schválenie 229.5, GM-LLA025 / B025

EVOLUTION 900 SXR 5W-40

Najvyšší rad mazív vychádzajúci zo syntetickej technológie ELF je určený na mazanie všetkých naftových motorov osobných automobilov vhodný aj pre motory vybavené najnovšími technológiami.

ACEA A3/B4, API SM/CF, RN0710, RN0700

EVOLUTION 900 SXR 5W-30

Najvyšší rad mazív znižujúci spotrebu vychádzajúci zo syntetickej technológie ELF je určený na mazanie všetkých benzínových aj naftových motorov osobných automobilov. Mimoriadne vhodný na splnenie náročných požiadaviek na oleje do naftových motorov s priamym vstrekovaním.

ACEA A5/B5, API SL/CF, RN0700 (kromě 2.0 16V Renault Sport, 2.0 T Renault Sport, V6 Renault Sport)

EVOLUTION 900 NF 5W-40

Najvyšší rad mazív vychádzajúci zo syntetickej technológie ELF je určený na mazanie všetkých benzínových (viacventilových, preplňovaných, s katalyzátorom aj bez) a naftových motorov osobných a dodávkových automobilov – preplňovaných aj atmosférických – vo vozidlách, ktoré nie sú vybavené filtrom pevných častíc.

ACEA A3/B4, API SL/CF, VW 502.00 / VW 505.00, PORSCHE A40, MB-schválenie 229.3

EVOLUTION 900 CRV 0W-30

Najvyšší rad mazív znižujúci spotrebu vychádzajúci zo syntetickej technológie ELF je určený na mazanie benzínových aj naftových motorov osobných automobilov používajúcich najnovšie technológie. Osobitne vyvinutý na predlžené intervaly výmeny oleja.

ACEA A5/B5, VW 503.00 / VW 506.00 / VW 506.01

ELF EVOLUTION 700

EVOLUTION 700 STI 10W-40

Vysokovýkonné mazivo vychádzajúce z polosyntetickej technológie ELF je zvlášť určené na mazanie všetkých benzínových a naftových motorov  je reakciou na zvýšené požiadavky najnovších technológií priameho vstrekovania.

ACEA A3/B4, API SL/CF, VW 501.01 / 505.00, MB-schválenie 229.1

 

Nahoru