Article Motoršport 2016 - archív

Moto GP – Motegi, Japonsko

Okruh Twin Ring Motegi je miestom konania dôležitých pretekov a veľkou atrakciou pre fanúšikov motošportu počas celého roka.

japonsko


F1 – Suzuka, Japonsko

Vitajte na jednej z najexotickejších lokalít v kalendári formuly 1. Bude to rozhodujúce miesto v boji o titul? Stiahnite si aplikáciu #TotalLiveRacing a žiadne novinky zo sveta motošportu vám už neuniknú! http://bit.ly/1Powlb7

japonsko


Moto GP – Sepang, Malajzia

Trať v Sepangu je široká a pristane preto manévrom predchádzania. 

malajsie


F1 – Austin, USA

Preteky F1 v americkom Austine cez víkend vyhral Hamilton, za ním skončil Rosberg a Ricciardo. Blahoželáme! 

USA


Moto GP – Phillip Island, Austrália

Pripravte sa na poriadnu šou! Toto je jedna z najrýchlejších a najnevyspytateľnejších tratí v kalendári MotoGP! 

australie


F1 – Sao Paulo, Brazília

Tento víkend v Brazílii patril Maxovi Verstappenovi, ale víťazom sa stal Lewis Hamilton! Svetový šampionát je stále ešte otvorený, rozhodnú posledné preteky. 

brazilie


Formula 1 Grand Prix Belgicka

Priebeh Veľkej ceny Belgicka predznamenal už divoký úvod v prvej zákrute. Zrážka s Kimim Räîkkönenom odsunula Maxa Verstappenena, najmladšieho jazdca v histórii F1, na 11. miesto. Daniel Ricciardo zabojoval a v cieli si udržal excelentné druhé miesto. Pre Red Bull Racing to znamená zotrvanie na druhej priečke v rebríčku Pohára konštruktérov pred tímom Ferrari.

RedBull

 


Moto GP

Moto GP

Jazdec tímu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Tito Rabat predstavil na Grand Prix Českej republiky zázračný comeback a skončil na vynikajúcom desiatom mieste. 

 

 


 

Moto2

Alex Márquez z tímu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS dorazil do cieľa v daždivom brnianskom Grand Prix ako piaty, čo je jeho najlepší výsledok v tejto sezóne. 

Moto 2

 


 

Red Bull Racing

RedBull

Náš partnerský tím Red Bull Racing má za sebou skvelý víkend! D. Ricciardo skončil na 2. mieste a na stupne víťazov tentoraz vystúpil aj jeho tímový kolega M. Verstappen, ktorý obsadil 3. miesto.

 

 


 

Renault F1

Víkend nepriniesol tímu Renault F1 team žiadne radostné okamihy. J. Palmer štartoval zo 14. miesta a na pretekoch skončil na 19. pozícii, K. Magnussen na trať vyrazil ako 16. a na rovnakom mieste preteky aj dokončil.

Renault

 


 

WRC

WRC

Tím Abu Dhabi Total WRT podal cez víkend fantastický výkon. C. Meeke a P. Naggle si pripísali svoje druhé víťazstvo v sezóne spolu s rekordnou priemernou rýchlosťou 126,6 km/h, pričom ďalšia posádka v zložení C. Been a S. Martin si vybojovala tretie miesto na stupňoch víťazov.

Blahoželáme celému tímu a všetkým pilotom!

 


 

Renault F1

Po ťažkých kvalifikačných podmienkach J. Palmer štartujúci zo 17. pozície takmer nedosiahol z konečnej 12. pozície na bodované umiestnenie. K. Magnussen sa z 19. štartovej pozície prepracoval v cieli na 15. miesto.

Red Bull Racing

D. Ricciardo štartoval z 3. pozície a obhájil ju aj v cieli. Na stupne víťazov vystúpil v Maďarsku už po tretí raz za sebou. Jeho tímový kolega stratil oproti 4. štartovej pozícii jedno miesto a cieľovou čiarou prešiel ako piaty.

WEC

Po šesti hodinách na okruhu Nurburgring tým Signatech-Alpine Team oslavil svoje třetí vítězství v řadě. Speciál Signatech Alpine n°36 s posádkou N. Lapierre, S. Richelmi a G. Menezes si tak opět zvýšil svůj náskok v celkovém pořadí.

Renault F1

RedBull Racing

 

 

Moto GP

Potom, čo J. Miller pred tromi týždňami oslavoval svoje prvé víťazstvo v Moto GP, bojoval aj tentoraz o pódiové umiestnenie a po skvelej jazde skončil na 7. mieste. T. Rabat prišiel šestnásty.

Moto GP

 


 

Moto2

MOTO 2

Jazdci nášho partnerského tímu Estrella Galicia Marc VDS majú za sebou ťažký víkend v Nemecku, keď im nehody zmarili výhľad na bodové umiestnenie.

Sme radi, že Alex Marquez podpísal s tímom zmluvu až do roku 2017, a budeme dúfať, že tretí rok spoločnej existencie bude úspešný!

 


 

Silkway Rally – Team Peugeot Total

Cyril Despres si po 7. etape na rally Silkway v Číne upevnil svoje vedenie v celkovom poradí, S. Loeb ho nasleduje na druhom mieste. Tretí Peugeot 2008 DKR so S. Peterhanselom za volantom je 63.

Silkway Rally – Team Peugeot Total

 


 

Renault F1 team

Renault F1

Skvelé zlepšenie pre tím Renault Sport F1, ktorý dokončil preteky tesne za bodovaným umiestnením na dvanástej a štrnástej pozícii s pretekármi J. Palmerom a K. Magnussenom.

 


 

Red Bull Racing

Max Verstappenen sa po druhý raz vo svojej kariére umiestnil na stupni víťazov a obsadil druhé miesto. Daniel Riccardo na domácich pretekoch na Red Bull Ringu prišiel na piatom mieste.

RedBull

 


 

WRX Sweden

WRX

Dve pódiové umiestnenia na pretekoch WRX vo Švédsku: druhá pozícia pre Sébastiena Loeba a tretia pozícia pre Timmyho Hansena. Skvelý pretekársky víkend zaznamenal aj tím Peugeot Hansen, ktorý dosiahol tretie víťazstvo po sebe na európskom šampionáte s pretekárom Kevinom Hansenom.

 


 

WRC Poland

Poľské preteky rally boli vzhľadom na silný dážď veľmi náročné pre tím Abu Dhabi Total WRT. Craig dokončil preteky na siedmej pozícii, zatiaľ čo Stéphan Lefebvre dojazdil na body vďaka usilovnej práci jeho mechanikov.

WRC

 


 

Moto GP

Moto GP

Neskutočné preteky pre tím Estrella Galicia Marc VDS! Po 10 rokoch sa Jack Miller stal prvým netovárenským jazdcom, ktorý zvíťazil na pretekoch MotoGP! Austrálčan štartoval z 19. pozície a pri zradných poveternostných podmienkach predviedol neskutočnú jazdu. Jeho tímový kolega Tito Rabat dokončil preteky na 11. mieste.

 


 

Moto2

V kategórii Moto2 vystúpil po vypätých a daždivých pretekoch na tretie miesto na stupňoch víťazov Franco Mordidelli. Jeho tímový kolega Alex Marquez dokončil preteky na ôsmej pozícii.

MOTO 2

 


 

WTCC

WTCC

Na uliciach pretekárskej trate Vila Real dorazili v úvodných pretekoch pretekári tímu Citroën-Total Y. Muller a J. M. Lopez na 9. a 5. mieste. V hlavných pretekoch sa umiestnili na 2. a 5. pozícii. Tento výsledok upevnil prvé miesto tímu Citroën Racing v Pohári konštruktérov a vedenie „Pechita“ Lopeza v celkovom poradí majstrovstiev.

 


 

WEC - Alpine

Preteky 24 hodín v Le Mans vyhralo vozidlo Alpine č. 36 s posádkou Nicolas Lapierre, Gustavo Menezes a Stephane Richelmi. V celkovom poradí obsadili 5. miesto. Blahoželáme celému tímu Signatech Alpine, sme hrdí, že môžeme byť pri tom, keď sa píše automobilová história!

WEC

 


 

WEC - Aston Martin Racing

Aston Martin

4. a 6. miesto na pretekoch 24 hodín v Le Mans v kategórii GTE Pro zaistilo tímu Aston Martin Racing s posádkami v obsadení Nicki THIIM, Marco SØRENSEN, Darren TURNER a R. STANAWAY, F. REES, J. ADAM vedenie v rebríčku WEC. Ďakujeme všetkým členom tímu za ich práci a sme pripravení sprevádzať ho na ceste za ďalšími víťazstvami tejto sezóny!

 


 

Renault F1

Tento víkend bol pre náš partnerský tím Renault F1 veľkým sklamaním. Po štarte z posledných 2 miest skončil J. Palmer na 15. a K. Magnussen na 14. mieste.

Renault F1

 


 

Red Bull Racing

RedBull

Po dobrej kvalifikácii mal D. Ricciardo štartujúci z 3. pozície na viac ako na výsledné 7. miesto, ktoré napokon obsadil pred ôsmym M. Verstappenom.

 


 

WSBK

Tím Kawasaki má za sebou skvelý víkend v Misane. J. Rea si na oboch pretekoch prišiel po víťazstvo a jeho tímový kolega T. Sykes ho istil na druhej pozícii. Obaja tak potvrdili vedúce postavenie tímu Kawasaki v rebríčku konštruktérov. 

WSBK

 


 

Renault F1

Renault F1

Tím Renault F1 má za sebou ťažké preteky. J. Palmer štartujúci zo 16. pozície musel vzdať preteky pre technickú poruchu a K. Magnussen sa z posledného štartového miesta prepracoval na výslednú 16. pozíciu.

 


 

Red Bull Racing

Víkend priniesol pilotom Red Bull Racing dobré výsledky! D. Riccardo a M. Verstappen štartujúci zo 4. a 5. pozície preteky dokončili na 7. a 4. mieste.

RedBull

 


 

WTCC

WTCC

Tím Citroën Racing má za sebou náročný víkend. Po úvodných pretekoch stál Y. Muller na treťom stupni víťazov, zatiaľ čo J. M. Lopez obsadil 5. priečku. Hlavné preteky sa však ukázali náročnejšie, Y. Muller sa musel uspokojiť s 11. a J. M. Lopez s 8. miestom.

 


 

WRX

Vozidlá tímu Peugeot Hansen sa po prvý raz v tohtoročnej sezóne prepracovali až do finále. T. Hansen skončil na druhom mieste a tím sa tak mohol radovať z tretieho pódiového umiestnenia. S. Loeb prešiel cieľom ako piaty.

WRX

 


 

MotoGP

Moto GP

Tím Estrella Galicia Marc VDS sa v Barcelone tešil z veľmi povzbudivých výsledkov. J. Miller skončil na 10. mieste, čo je jeho doterajšie najlepšie umiestnenie v MotoGP kariére, a T. Rabat si aj napriek nedávnemu zraneniu poistil 14. miesto.

 


 

Moto 2

V kategórii Moto 2 mal A. Marquez v polovici pretekov kolíziu, ktorá ho odsunula až na 18. miesto. K TOP 5 na šampionáte sa najviac priblížil F. Morbidelli, ktorý skončil na 11. mieste.

Chceli by sme venovať tichú spomienku Luisovi Salomovi, jazdcovi Moto 2 a veľkému pretekárovi, ktorý zomrel po nehode pri stredajšom tréningu, a vyjadriť sústrasť jeho rodine aj tímu.

Moto 2

 


 

Red Bull Racing

Redbull F1

Napriek svojej prvej pole position a skvelej jazde skončil D. Ricciardo na najprestížnejších pretekoch roka na druhom mieste. M. Verstappen skončil v bezpečnostnej bariére a z pretekov musel odstúpiť.

 


 

Renault F1

Silný dážď a úzka trať na uliciach urobili svoje... Pre J. Palmera a K. Magnussena to boli ťažké preteky, ktoré sa pre oboch skončili haváriou.

Renault F1

 


 

WTCC

WTCC

Druhýkrát v kariére si Pechito Lopez pripísal na svoje konto maximálny počet 55 bodov a na legendárnej trati Nordschleife skončil na oboch pretekoch prvý. Y. Muller pre kolíziu preteky nedokončil.

 


 

WRX

Po ťažkom začiatku sezóny sa Timmy Hansen v Anglicku prebojoval na tretí stupeň víťazov tesne pred svojho mladšieho brata Kevina a umožnil tak tímu Peugeot Hansen dostať sa v celkovom poradí konštruktérov na druhú priečku.

WRX

 


 

WSBK

WSBK

Tom Sykes sa v Donington Park radoval z dvoch nových víťazstiev, keď cez víkend vyhral na oboch pretekoch. Ani jeho stajňový kolega Johathan Rea si nepočínal zle: skončil na druhom mieste a na posledných pretekoch na treťom mieste.

 


 

WTCC

Citroën Total team a J. M. Lopez zvýšili v Marakeši svoj náskok vo vedení na svetovom šampionáte. V prvých pretekoch Lopez s Mullerom obsadili 2. a 3. miesto a v druhých pretekoch skončili medzi TOP5 - na 4. a 5. mieste.

WTCC

 


 

WRX

WRX

Niekoľko nehôd zabránilo S. Loebovi a D. Jeanneymu v druhom kole majstrovstiev sveta na nemeckom okruhu v Hockenheime v postupe do finále, a to napriek najrýchlejšiemu kolu, ktoré Peugeot 208 WRX odjazdil. Výsledok T. Hansena nebol uznaný vzhľadom na podváhu vozidla a víkend sa preňho predčasne skončil.

 


 

Moto GP

Partnerský tím Estrella Galicia Marc VDS má za sebou ťažký víkend na francúzskej Grand Prix. T. Rabat ani J. Miller preteky pre nehodu nedokončili.

Moto GP

 


 

Moto2

Moto2

Na Veľkej cene Francúzska podal F. Morbidelli obdivuhodný výkon a skončil druhýkrát po sebe na 4. mieste. Jeho tímový kolega A. Marquez havaroval v 8. kole.

 


 

WEC

Víťazné vavríny v Spa! Vozidlo Alpine A460 č. 36 s posádkou v zložení Nicolas Lapierre, Stephane Richelmi a Gustavo Menezes bojovalo do poslednej minúty a vo vzrušujúcich pretekoch LMP2 získalo zaslúžené víťazstvo, zatiaľ čo jeho sesterské vozidlo č. 35 preteky vzdalo.

V kategórii GTE sa do čela šampionátu dostal Aston Martin Racing s 1. miestom v triede GTE AM a s 3. miestom v kategórii GTE PRO.

WEC

 


 

Red Bull Racing

Red Bull F1 team má za sebou ťažké preteky bez bodov - D. Ricciardo včera skončil na 12. a D. Kvyat na 15. mieste.

Redbull

 


 

Renault F1

Renault

Naši technickí partneri Renault F1 majú za sebou úspešný víkend s prvými bodmi tohtoročnej sezóny! K. Magnussen, na štarte 17., zabojoval a ukázal svoje schopnosti - tie ho v cieli vyniesli na 7. miesto J. Palmer sa z 18. priečky prebojoval tesne k bodovanému limitu, cieľovou páskou prešiel ako 13.

 


 

WSBK

Kawasaki Racing získal tento víkend s rovnakým umiestnením v oboch pretekoch ďalšie body: J. Rea sa postavil na 2. a Tom Sykes na 3. stupeň víťazov.

WSBK

 


 

Motocyklové závody

moto

MotoGP

Tento víkend v Španielsku priniesol T. Rabatovi a J. Millerovi cenné skúsenosti, keď po vzájomnom súboji skončili na nebodovanej 18. a 17. priečke.

Moto3

V kategórii Moto2 obsadil F. Morgidelli vo fyzicky náročných pretekoch v španielskom Jereze prekvapivé 4. miesto, jeho stajňový kolega A. Marquez preteky nedokončil.

Zdroj: DPPI

 


 

WTCC

Náročné úvodné preteky na mokrej trati vyhral Mehdi Bennani z tímu Sebastien Loeb Racing, hlavné preteky si však J. M. Lopez a Y. Muller už nedali ujsť a v náročných podmienkach vybojovali 1. a 2. miesto.

Zdroj: Citroen Racing

auto

 


 

Red Bull Racing

F1

Skvelý víkend pre Red Bull Racing! Daniil Kvyat oslavoval po úžasnej jazde na čelných pozíciách 3. miesto a sympaticky jazdiaci Daniel Ricciardo obsadil štvrtú priečku.

Zdroj: DPPI

 


 

Renault F1

Renault F1 Team zažil zlý víkend. K. Magnussen štartujúci zo 17. pozície preteky zakončil s rovnakým umiestnením a J. Palmer sa z 19. pozície odsunul na 22. miesto.

Zdroj: DPPI

F1

 


 

WTCC

WTCC

Po náročných úvodných pretekoch, v ktorých P. Lopez a Y. Muller skončili na 5. a na 7. mieste, sa Lopezovi po tuhom boji podarilo vyhrať hlavné preteky. Y. Muller uzavrel TOP 5 a cieľom prešiel ako piaty.

Zdroj: Citroen Racing

 


 

WRX

Prvé preteky WRX sezóny v Montalegre boli pre nášho partnera Team Peugeot Hansen frustrujúcim začiatkom. S. Loeb opäť ukázal svoju príznačnú schopnosť prispôsobiť sa, nakoniec sa však musel uspokojiť s 5. miestom.

Zdroj: DPPI

WRX

 


 

WSBK

WSBK

V Assene Jonathan Rea potvrdil svoju skvelú formu. Zvíťazil v oboch pretekoch a upevnil si tak svoj náskok na šampionáte. Tom Sykes prišiel na 2. pretekoch v závese za svojím stajňovým kolegom na druhom mieste.

Zdroj: DPPI

 


 

WEC

Signatech Alpine má za sebou veľmi povzbudzujúce prvé preteky WEC sezóny v Silverstone. Prvé vozidlo s posádkou Nicolas Lapierre/Gustavo Menezes/Stéphane Richelmi sa umiestnilo na 4. priečke a druhý tímový špeciál s pilotmi Davidom Chengom/Nelsonom Panciaticim/ Ho-Pinom Tungom prešiel cieľovou páskou siedmy.

V kategórii GTE Pro sa Vantage GTE n°95 Aston Martin prepracoval na 3. miesto a Vantage GTE n°98 prišiel v kategórii GTE AM druhý.

Zdroj: DPPI

WEC

 


 

Moto GP

Moto GP

Tretie kolo sezóny MotoGP sa jazdilo v Austine. Tito Rabat skončil po fyzicky náročných, ale povzbudivých pretekoch na bodovanom 13. mieste. Havária a zranenie pri tréningu vyradili jeho tímového kolegu Jacka Millera z hry.

 


 

Moto 2

V nemilosrdnom zápolení v kategórii Moto 2 sa Alex Marquez prebojoval na 11. miesto a získal tak svoje prvé cenné body. Franco Morbidelli si za 14. miesto pripísal 2 body.

Moto 2

 


 

24h Le Mans

Du Mans

Tím Kawasaki SRT vyhral 24 h v Le mans, prvé vytrvalostné preteky sezóny v sérii majstrovstiev sveta. Stajňoví jazdci Gregory Leblanc, Matthieu Lagrive a Fabien Foret tak prekonali rekord 13 víťazstiev v Le Mans, ktoré zozbieral tím Suzuki. Elf je hrdým partnerom tohto rekordu a blahoželá celému tímu  Kawasaki n°11!

 


 

Red Bull Racing

Piloti Red Bull Racing predviedli v druhom kole v Sakhire dobrú jazdu, po ktorej Daniel Ricciardo skončil tesne pod stupňami víťazov na 4. mieste a Danii Kviat sa v silnej konkurencii prebojoval na 7. pozíciu.

RedBull

 


 

Renault F1 team

Renault

Renault Sport F1 má za sebou ťažký, ale prínosný víkend. Joylon Palmer sa, žiaľ, nemohol na pretekoch zúčastniť pre technickú poruchu, zatiaľ čo Kevin Magnussen, ktorý štartoval z pit lane, len tesne prišiel o bodovanú pozíciu a musel sa uspokojiť s 11. miestom.

 


 

WTCC

Úvodné kolo majstrovstiev sveta FIA WTCC 2016 na pretekárskej trati Paul Ricard prinieslo Citroënu Racing úspešný začiatok sezóny.  J. M. López skončil v úvodných pretekoch na šiestom a Y. Muller na trinástom mieste.

Druhé preteky potom boli pre celý tím veľkou odmenou - J. M. López bojoval o prvé miesto, ktoré napokon aj obhájil, a I. Muller skončil v hlavných pretekoch štvrtý.

WTCC

 


 

Moto GP

Moto GP

Tito Rabat  sa v Termas v Riu Hondo prebojoval do prvej desiatky, cieľovou čiarou prešiel ako deviaty.  Jacka Millera vyradila z klasifikácie nehoda.

 


 

WSBK

Obaja piloti tímu Kawasaki Racing sa postavili v treťom podniku tejto sezóny na stupne víťazov - v prvých pretekoch J. Rea prišiel druhý a T. Sykes tretí, v druhých pretekoch si medzi sebou len vymenili poradie.

WSBK

 


 

Víťazstvo Citroënu, ktoré má váhu!

V otváracom kole majstrovstiev sveta FIA World Touring Car 2016 potvrdil Citroën Total Team svoj víťazný potenciál. Aj napriek 80 kg hendikepu, ktorý museli vozidlá Citroën C-Elysée WTCC viezť, vyhral José María López hlavné preteky a okruh Paula Ricarda opúšťa ako vedúci jazdec majstrovstiev sveta.

Citroën

Otváracie preteky sa konali v Provensálsku s kulisou sivých mrakov na oblohe, ale suché počasie vydržalo aj po štarte. Štart podľa obráteného poradia na rošte poslalo Yvana Mullera a Josého Maríu Lópeza až na 8. a 10. priečku. 

Obaja piloti chceli ušetriť svoje vozidlá Citroën C-Elysée WTCC na hlavné preteky, a tak sa vyhli tvrdým súbojom v prvom kole a figurovali na 8. a 11. mieste. Yvan bol navyše penalizovaný za zlý štart, a tak sa do pretekov zapojil až na konci skupiny.

José María López sa dal predísť Tarquinim a sa na deviatej pozícii. Potom využil zmätok spôsobený hodinami Ekbloma, dostal sa najprv pred Coronela a potom aj pred Catsburga a po niekoľkých sto metroch sa dokázal posunúť o tri priečky.

Snažil sa prekonať aj šiesteho Huga Valenteho a v niekoľkých posledných kolách márne hľadal cestu, ktorá by nebola príliš riskantná a nezaváňala haváriou. Vďaka Mehdimu Bennanimu z tímu Sébastien Loeb Racing skončil Citroën C-Elysée WTCC druhý, a tak si Citroën mohol pripísať dôležité body do Pohára konštruktérov svetového šampionátu.

V nedeľu neskoro popoludní boli odštartované hlavné preteky, finále celého súťažného víkendu na okruhu. Oficiálne C-Elysée WTCC mali perfektný štart vďaka Josému Maríovi Lópezovi, ktorý od prvej zákruty zaujal prvé miesto, a Yvanovi Mullerovi, ktorý bol druhý. Argentínsky pilot potom svoje vedenie po krôčikoch zvyšoval. 

Yvan nemohol zo seba striasť Tiaga Monteira. Odolával mu po sedem kôl, ale potom ho vytlačil súper v zákrute Virage du Pont. Norbert Michelisz využil výhodu a odsúdil Mullera na 4. miesto. 

Posledné kolo bolo svedkom útoku Tiaga Monteira dokonca na vedúceho Josého Maríu Lópeza. Aj napriek ojazdeným pneumatikám poznamenané osemdesiatkilogramovou príťažou sa obhajcovi majstrovského titulu podarilo na šachovnicovej zástavke obhájiť 21. víťazstvo na pretekoch FIA WTCC.

Týmto výsledkom sa José María López vyšvihol  do čela celkovej klasifikácie majstrovstiev sveta WTCC s náskokom 4 bodov pred Monteirom. Aj napriek nepriaznivým východiskovým podmienkam sa Citroënu podarilo udržať sa v Pohári konštruktérov o jediný bod na druhom mieste.

Ďalšie kolo majstrovstiev sveta sa bude konať na Slovakia Ringu 15. - 17. apríla 2016.

Čo povedali...

Yves Matton (šéf Citroën Racing):Napriek nastaveniu, ktoré znevýhodňuje tím úradujúceho majstra sveta, sme dokázali, že Citroën C-Elysée WTCC ďalej zostáva najlepším autom súťaže. Neprikladám veľký význam výsledkom otváracích pretekov, ktoré nemajú plnú výpovednú hodnotu a neodrážajú skutočný potenciál. Lenže výkon Pechita Lópeza v hlavných pretekoch priniesol odmenu za prácu celého tímu počas zimnej prestávky. je pre nás veľkou satisfakciou, že sme na čele poradia pilotov majstrovstiev sveta a s trochou šťastia by sme viedli aj v Pohári konštruktérov. Čaká nás náročný víkend na Slovensku, ale po ňom by sme už mali byť späť v súťaži za rovnocenných podmienok s našimi súpermi.

José María López (Citroën C-Elysée WTCC č. 37): „Na štarte hlavných pretekov striehlo niekoľko nebezpečenstiev, a tak som bol veľmi rád, že ma Yvan na vedúcej pozícii istil zozadu. Váhový rozdiel oproti ostatným autám bol príliš veľký, čo umožnilo Tiagovi predísť Yvana a útočiť aj na mňa. Niekoľko posledných kôl bolo preto veľmi napínavých. Moje pneumatiky boli dosť ojazdené a nebolo teda jednoduché udržať sa v čele. Podarilo sa mi rýchle prejsť Signes, a to ma posunulo o kúsok dopredu. Ešte raz musím Citroënu povedať – klobúk dolu! Vedeli sme, že to bude ťažké, ale odchádzame odtiaľ so vztýčenou hlavou a na čele majstrovstiev sveta.“

Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC č. 68): „Sezóna sa pre mňa aj napriek sľubnému výkonu v kvalifikácii opäť nezačala najlepším štartom. V pretekoch 1 som urobil chybu na štarte, prišla spravodlivá penalizácia a to ma vyradilo z bojov o body. V hlavných pretekoch som začal veľmi dobre, ale nemohol som si Hondy, ktoré boli o 80 kilogramov ľahšie, udržať od tela. Tiago Monteiro sa pokúsil o odvážny ťah, čo ma stálo dve miesta. Je to smola, zo 4. miesta som, samozrejme, sklamaný.“

Výsledky

OTVÁRACIE PRETEKY
1. Rob Huff (Honda Civic WTCC)
2. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée WTCC)
3. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)
4. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)
5. Hugo Valente (Lada Vesta WTCC)
6. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)
10. Grégoire Demoustier (Citroën C-Elysée WTCC)
11. Tom Chilton (Citroën C-Elysée WTCC)
13. Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC)
Nejrychlejší kolo: Rob Huff (1:30.455)

HLAVNÉ PRETEKY
1. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)
2. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)
3. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)
4. Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC)
5. Nick Catsburg (Lada Vesta WTCC)
8. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée WTCC)
9. Tom Chilton (Citroën C-Elysée WTCC)
13. Grégoire Demoustier (Citroën C-Elysée WTCC)

MAJSTROVSTVÁ SVETA – PORADIE PILOTOV
1. José-María López: 38 bodů
2. Tiago Monteiro: 34 bodů
3. Rob Huff: 33 bodů
4. Norbert Michelisz: 30 bodů
5. Mehdi Bennani: 22 bodů
7. Yvan Muller: 15 bodů
11. Tom Chilton: 4 body
12. Grégoire Demoustier: 1 bod

MAJSTROVSTVÁ SVETA – POHÁR KONŠTRUKTÉROV
1. Honda: 84 bodů
2. Citroën: 83 bodů
3. Lada: 46 bodů
4. Polestar: 14 bodů

 


 

Renault F1 team

Renault F1 team

Náš partner Renault F1 team podal na úvodných pretekoch sezóny v Albert Park solídny a povzbudivý výkon.  Nováčik Jolyon Palmer skončil z 13. štartovnej pozície jedenásty a Kevin Magnussen, ktorý bol na štarte 14., dorazil do cieľa na dvanástom mieste.

 


 

Red Bull Racing

Pre Red Bull Racing bol tento víkend v znamení protipólov - Daniel Ricciardo sa ocitol až na dosah pódiového umiestnenia a s najrýchlejším kolom pretekov skončil štvrtý, zatiaľ čo Dany Kvyat pre elektronickú poruchu vôbec neodštartoval.

RedBull Racing

 


 

Moto GP

Moto GP

Piloti tímu Estrella Galicia Marc VDS Moto GP J. Miller a T. Rabat skončili svoje prvé preteky v Losaile v Kataru na bodovaných pozíciách, menovite na 14. a 15. mieste.

 


 

WORLD SBK - Kawasaki

Prvý štart novej sezóny tento víkend v Austrálii je dobrou príležitosťou na oslavu titulov World SBK 2015, ktoré tím Kawasaki Racing a Jonathan Rea s ELF získali.

Externí odkaz: Youtube.

WSBK

 


 

MOTOGP – Marc VDS

MOTO GP

Do začiatku novej súťažnej sezóny zostáva už len mesiac... Pozrite si nasledujúce 2 videá s predstavením nových pilotov nášho partnerského tímu Estrella Galicia MarcVDS v MotoGP – Tita Rabata zo Španielska a Jacka Millera z Austrálie!

Jack Miller: https://youtu.be/SGX_72lPT_Y

Tito Rabat: https://youtu.be/LrS6Lq7N6Bk

 


 

Sébastien Loeb nastupuje na majstrovstvá sveta v rallycrosse vo farbách tímu Peugeot Hansen

Deväťnásobný majster sveta v rely, súťažný jazdec a dobrodruh z Dakaru Sébastien Loeb sa na celú nadchádzajúcu sezónu svetového šampionátu FIA World Rallycross, ktorá sa začína 15. apríla v Portugalsku a končí sa 27. novembra v Argentíne, pripojí k tímu Peugeot Hansen.

Loeb bude tento rok po boku svojho tímového kolegu Timmyho Hansena  pilotovať jedno z dvoch pretekárskych supervozidiel Peugeot 208 WRX s výkonom 550 k. Oproti špeciálu Peugeot 2008 DKR 350 k, s ktorým sa v januári vydal pokoriť pampy Južnej Ameriky a pri svojej prvej účasti na Dakare sa až do polovice týchto legendárnych pretekoch dlhých 10 000 km držal vo vedení, to preňho bude veľká zmena.

Loeb

Voľba rallycrossu  potvrdzuje, že tento 42-ročný športovec  Red Bullu, ktorý nazbieral viac majstrovských titulov a víťazstiev v rallye než ktorýkoľvek iný jazdec, si chce svoje postavenie kráľa jazdy na každom teréne zaslúžiť právom.

„Som veľmi nadšený touto možnosťou zúčastniť sa po prvý raz na kompletnom seriáli majstrovstiev sveta v rallycrosse,“ hovorí o svojom angažmáne Loeb. „Počas svojej kariéry som sa podieľal na niekoľkých zaujímavých pretekárskych projektoch, ale rallycross s maximálnym výkonom a s konkurencieschopnosťou vozidla PEUGEOT 208 WRX, navyše s prirodzenou súťaživosťou, ktorú v sebe táto súťažná disciplína skrýva, to bude niečo úplne iné. Vozidlo a stratégia tohto typu pretekov sú pre mňa úplne nové, takže sa musím ešte veľa učiť, ale dúfam, že čo najskôr budem schopný konkurovať tým najlepším.“

Hoci Loeb (č. 9) bude v porovnaní so svojím tímovým kolegom a vicemajstrom sveta Timmym Hansenom (č. 21) nováčikom, má už s rallycrossom niekoľko skúseností. V roku 2012 napríklad získal zlatú medailu v rallycrosse pri X-Games v Kalifornii a v roku 2013 sa zúčastnil na svojom domácom kole v Lohéacu vo Francúzsku.

Loeb

„V minulej sezóne sme s Timmym Hansenom a Davym Jeanneym ukázali, že máme potenciál dosiahnuť v tomto seriáli najvyšší úspech,“ povedal vedúci tímu Kenneth Hansen. „Tým, že do zostavy priberáme Sébastiena Loeba, budeme ešte silnejší. Rallycross je jedna z najtvrdších disciplín, ale podľa môjho názoru je Loeb veľmi skúseným jazdcom, ktorý sa rýchlo dokáže adaptovať v novej disciplíne a bude silným súperom.“

Timmy Hansen a Sébastien Loeb tvoria údernú zostavu, ktorej cieľom bude priviezť tento rok domov tituly tak pre tímy, ako pre jazdcov. Timmy Hansen to komentoval:

„Sébastien Loeb je mojím veľkým vzorom, na ktorý som celý svoj život vzhliadal. Dokonca som raz získal jeho autogram. Byť s ním v jednom tíme je pre mňa splneným snom. Stále sa mám čo učiť a dostávať od neho rady je úžasné. Na druhej strane som si istý, že aj on sa bude môcť odo mňa učiť veci, ktoré sú v rallycrosse špecifické. Z toho môže náš tím len ťažiť.“

Pred otvorením sezóny sa Sébastien a Timmy pustili do tréningu priamo v Hansenovej domovine, na náročnej ľadovej trati na zamrznutom jazere v Are vo Švédsku. Tímové zápolenie na tomto jedinečnom rallycrossovom kolbišti si môžete pozrieť TU.

Kliknutím si stiahnite novinky a zostrihy rozhovorov, akčné klipy, fotografie…

Peugeot Hansen Academy

Tento rok budú na majstrovstvách sveta a Európy v rallycrosse súťažiť celkovo štyri vozidlá PEUGEOT 208 WRX. Okrem hlavnej zostavy iniciovali Peugeot Sport a Hansen Motorsport tento rok aj novú aktivitu v rámci tímu Peugeot Hansen Academy s Davym Jeanneym a Kevinom Hansenom.

„Davy sa pre seriál súťaží v roku 2016 aj naďalej prezentuje ako silný vyzývateľ. Kevin je najmladším súťažiacim v seriáli, učí sa však veľmi rýchlo,“ povedal Kenneth Hansen. „Teším sa na to, aké pokroky Kevin dosiahne, keď bude jazdiť s takým skúseným jazdcom, akým je Davy. Je to veľká príležitosť tak pre Kevina, ako pre celú Peugeot Hansen Academy.“

Loeb

Francúz Davy Jeanney (č. 17), ktorý na vlaňajších majstrovstvách vyhral dva preteky, sa stane novým mentorom tímu a v tohtoročnej sezóne majstrovstiev sveta v rallycrosse bude viesť PEUGEOT 208 WRX.
Jeanney k tomu dodáva: „Pri mojich prvých majstrovstvách sveta v rallycrosse s tímom Peugeot Hansen v roku 2015 som vyhral v kanade a v Nemecku a celkovo som skončil piaty. Som veľmi šťastný, že môžem pokračovať v práci s jedným z konkurenčne najsilnejších tímov a podeliť sa s Kevinom pri jeho debute vo vrcholovom medzinárodnom seriáli o svoje skúsenosti.“

Kevin Hansen, ktorý v roku 2015 vyhral na majstrovstvách RX Lites a na majstrovstvách Švédska 2015 skončil druhý, bude v roku 2016 súťažiť na majstrovstvách Európy v rallycrosse a na vybraných súťažiach majstrovstiev sveta.

„Je skvelé mať Davyho Jeanneyho v tímu a môcť sa učiť od takého profesionálneho jazdca,“ povedal Kevin Hansen. „Má toľko skúseností a pre mňa je skvelým učiteľom najmä teraz, keď aj ja budem čiastočne súťažiť v seriáli majstrovstiev sveta.“

O rallycrosse

Loeb

Rallycross je spojením toho najlepšieho z automobilových pretekov.  Skupiny pretekárov spolu súperia na okruhu so striedavým povrchom a musia tak zvládnuť rýchly asfalt aj zradnú šotolinu. Systém pretekov umožňuje jazdcom predstaviť sa v niekoľkých rozjazdoch. Vyraďovacím spôsobom sa piloti uberajú k dych vyrážajúcemu finále tých najrýchlejších a najodvážnejších, pričom v cieli rivalov spravidla delia len centimetre. Atraktívny systém pretekov a skutočnosť, že špeciály dosahujú neuveriteľné parametre s výkonom okolo 600 koní a s akceleráciou rýchlejšou ako formula 1, robí z  rallycrossu jednu z najzaujímavejších a najrýchlejšie sa presadzujúcich motoristických disciplín.

Mediálne zdroje

Sledujte výsledky tímu na www.peugeot-sport.com & http://hansen-motorsport.se a podporte ich na Facebooku, Twitteri & Instagrame! Ak si chcete dohodnúť rozhovor s niektorým z členov tímu vo francúzštine alebo v angličtine, obráťte sa, prosím, e-mailom na stephanie.val@ext.mpsa.com.

Obrazový materiál o tíme, vozidle a o jazdcoch na redakčné použitie možno stiahnuť zo stránky: www.redbullcontentpool.com/teampeugeot-hansen.

 


 

PREDSTAVENIE  MONOPOSTU RB12

F1

Pod nápadnou livrejou odhalenou minulý týždeň v Londýne sa skrýva úplne nový  RB12 s celým  radom zdokonalení vychádzajúcich z ponaučenia z vlaňajšej sezóny 2015.

Šéf tímu Christian Horner o novom vozidle a o nadchádzajúcej sezóne uvádza: „Neskoré rozhodnutie o motore minulý rok bolo, samozrejme, výzvou, ale riešenie sme našli včas a celý tím pracoval v zime neuveriteľne tvrdo. Budeme stavať na významnom zlepšení, ktoré sme dosiahli v druhej polovici roku 2015, a vyťažíme ho v prvých pretekoch tohtoročnej sezóny.

„Pevne verím, že tento rok urobíme oproti vlaňajšku skutočný pokrok. že si zachováme chladnú hlavu, potenciál vozidla využijeme na maximum a to nám spolu s niektorými zlepšeniami výkonu pohonnej jednotky umožní dostať sa bližšie k našim najväčším súperom.“

Ak hovoríme o dizajne RB12, šéf technického oddelenia Adrian Newey dodáva: „Často sa ma pýtajú, s ktorou časťou vozidla som najviac spokojný. Lenže so stabilnými pravidlami, ktoré momentálne máme, je ťažké nájsť nejaké významné nové oblasti, ktoré možno rozvíjať. Preto sme sa v prípade tohto vozidla zamerali na to, aby sme zo všetkých častí dali dohromady kompaktný celok – zavesenie, dynamika šasi, aerodynamika – a aby všetky časti pracovali v spoločnej harmónii. Myslím, že sme sa poučili z lekcií, ktoré nám uštedrila vlaňajšia sezóna, a všetko nasvedčuje tomu, že náš podvozok by mal byť tento rok oveľa silnejší.“

F1

Šéf vývoja Rob Marshall dodáva: „Sme optimistickí, pretože pri RB12 sme dosiahli veľký pokrok. Problémom však je, že poznáme naše výsledky z aerodynamického tunela a CFD hodnoty, ale ak nemáte porovnanie s hodnotami ostatných, potom do poslednej chvíle neviete, ako na tom ste. Sme spokojní s tým, že z nášho pohľadu sa uberáme správnym smerom, ale až do Melbourne nebudeme mať tušenie… Pokiaľ ide o toto auto, dúfam, že sa tento rok vrátime do bojov o víťazstvo a niektoré vyhráme. uvedomujem si, že po vlaňajšku, keď sme sa na začiatku sezóny dosť trápili, to môže znieť nadnesene, ale dúfam, že tento rok dosiahneme lepšiu výkonnosť a že sa to na poli zasa trochu vyrovná.“

F1

K testovaniu aerodynamiky nového monopostu sa vyjadril aj Dan Fallows, ktorý ju u Red Bullu vedie: „Čísla, ktoré nám vychádzajú v aerodynamickom tuneli a CFD, sú zatiaľ veľmi povzbudzujúce. Ide o to, aby každý pochopil, aké vozidlo sme mali v minulej sezóne a aké výkyvy nás tento rok čakajú. A na ne sa musíme skutočne zamerať. Osobne si myslím, že sme urobili obrovský krok vpred.

„Dúfam, že RB12 bude pokračovať vo forme, akú mala RB11. Výsledky, aké sme chceli, sme síce nedosiahli, ale všetci vieme, že základ auta – šasi - bolo veľmi dobré, a ja verím, že to tak bude pokračovať. A bol by som skutočne rád, keby nám toto vozidlo poslúžilo ako dobrá základňa na všetky vývojové zmeny na pohonnej jednotke, v aerodynamike a v ďalších oblastiach, ktoré robíme.“

Pierre Waché, hlavný inžinier výkonnosti vozidla, dodáva: „Povedať, že sme spokojní s aerodynamikou, je silné - nikdy nie sme a nemôžeme byť spokojní. Ide o neustály vývojový proces, pri ktorom pracujeme s absolútnymi číslami. Nás však musia zaujímať relatívne čísla v porovnaní s ostatnými. uvidíme, či to bude dostatočné.“

Hodnotenie nového monopostu zakončil hlavný inžinier Paul Monaghan:

„Moje nádeje pri RB12? Myslím, že sa musíme predovšetkým uistiť, že do Austrálie ideme v najlepšej forme, v akej môžeme byť, dobre pripravení. A potom pri každých pretekoch dostať z vozidla to najlepšie a získať tak pozíciu, odkiaľ môžeme bojovať o pódium, alebo pohotovo využiť situáciu, ktorá okolo nás nastane.“

Fotogaléria

 


Predstavenie tímu Kawasaki 2016

Do otvorenia sezóny 2016 WSBK zostáva už len niekoľko dní! Sledujte live stream predstavenie nových pretekárskych dresov nášho partnerského tímu Kawasaki - dnes o 20.00 hod. na https://youtu.be/JRzD1hUqs10!

Podporte ich a držte im v nadchádzajúcej súťažnej sezóne palce!

Kawasaki Racing

 

WRC Monte Carlo

WRC Monte Carlo

WRC sezóna sa začala tento víkend legendárnymi a náročnými pretekmi Rally Monte Carlo. Držíme palce našim partnerským tímom: Abu Dhabi Total WRT s posádkami Kris Meeke/Paul Nagle, Stephane Lefebvre/Gabin Moreau, Peugeot Rally Academy José Suarez/Candido Carrera (Peugeot 208 T16, WRC 2) a Jordan Berfa/Damien Augustin (Peugeot 208 R2 , WRC 3).

Želáme im úspešný začiatok aj celú nadchádzajúcu sezónu!


 

Dakar 2016

Blahoželáme Stephanovi Peterhanselovi k jeho šiestemu víťazstvu na DAKARE v kategórii automobilov. Radi by sme zablahoželali všetkým posádkam a tímom ku skvelej rallye. Peugeot a Total sú partnermi vo víťazstve.

* Obsah tohto príspevku môže byť predmetom odvolania.

Dakar 2016

 

 
 
 
 
X

Tieto stránky používajú súbory cookie.

Pokračovaním prezerania týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytnúť vám optimálnu službu a individualizovaný obsah.

Viac informácií.