Aktuality 2017- archív

PEUGEOT 3008DKR MAXI: cieľom je víťazstvo na Rallye Dakar 2018

Tím Peugeot Total obsadil všetky miesta na stupňoch víťazov na Rallye Dakar v roku 2017 a na 40. ročníku tejto súťaže sa bude opäť usilovať o víťazstvo. Dakar 2018 sa odohrá v dňoch od 6. do 20. januára a jeho náročná 9 000 km dlhá trasa povedie cez Peru, Bolíviu a Argentínu.

2018-01-08 Dakar 2018

PEUGEOT 3008DKR VO VERZII MAXI

 • Tím PEUGEOT Total pre Dakar 2018 vyvinul nové vozidlo. Zostáva v kategórii vozidiel na pohon dvoch kolies, PEUGEOT 3008DKR sa však tento rok vydá na trať vo verzii Maxi, ktorá má šírku 2,40 metra na dosiahnutie väčšej stability.

„TÍM SNOV“ IDE DO BOJA

 • Tím Peugeot Total a jeho zostava „tímu snov“, ktorá vlani získala deväť z desiatich možných etapových víťazstiev, sa v roku 2018 nemení: Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret, Carlos Sainz/Lucas Cruz, Sébastien Loeb/Daniel Elena a Cyril Despres/David Castera. Kvarteto jazdcov sa medzi sebou delí o 19 dakarských víťazstiev (medzi motocyklami aj autami), zatiaľ čo PEUGEOT SPORT má na svojom konte šesť víťazstiev zo siedmich účastí (1987 až 1990, 2015 až 2017).

KAŽDÝ S VLASTNOU FARBOU!

 • Štyri posádky, štyri autá, štyri farby! Každé z vozidiel Peugeot 3008DKR Maxi má pri Dakare svoju vlastnú výraznú farbu na prednej časti a na streche:
 • Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (č. 300): žltú
 • Carlos Sainz/Lucas Cruz (č. 303): modrú
 • Sébastien Loeb/Daniel Elena (č. 306): bielu
 • Cyril Despres/David Castera (č. 308): červenú

ZMENY V TECHNICKÝCH A ŠPORTOVÝCH PREDPISOCH

 • Technické predpisy na rok 2018 prinášajú niekoľko úprav, ktoré znevýhodňujú vozidlá na pohon dvoch kolies. Vozidlá na pohon všetkých kolies majú minimálnu hmotnosť zníženú až o 100 kg a zdvih perovania zvýšený o 30 mm, zatiaľ čo PEUGEOT 3008DKR Maxi povezie 70 kg dodatočnej záťaže. Inžinieri divízie PEUGEOT SPORT preto museli usilovne pracovať na tom, aby kompenzovali tento v predpisoch zriedka používaný handicap.
 • Športové predpisy Dakaru sa na rok 2018 znovu pozmenili s cieľom sťažiť navigáciu. Už nie je povolené používať mapy vo vozidlách, zatiaľ čo trasa prináša niekoľko mimoriadne zložitých úsekov. Pre spolujazdcov je teraz ich práca ešte náročnejšia. Tieto pravidlá sú však rovnaké pre všetkých.

VEĽMI NÁROČNÁ TRASA

 • Na tohtoročný 40. ročník Rallye Dakar organizátori ohlásili obzvlášť náročnú trasu: päť etáp v piesočných dunách Peru, tri etapy vo veľkej nadmorskej výške v Bolívii (v jednom bode dosahuje 4 786 m n. m.) a náročnú maratónsku etapu v Argentíne, ktorá má dĺžku takmer 1 000 km, a obávanú sekciu „Super Fiambala“ ťažkú skúšku odvahy pre všetky posádky! Dovedna to predstavuje celkovo 8 793 km, z toho 4 329 km meraných úsekov.

ZÁVEREČNÝ TEST

 • Jedno z vozidiel PEUGEOT 3008DKR Maxi s posádkou Cyril Despres/David Castera odletelo do Južnej Ameriky o čosi skôr, už v polovici decembra, aby dokončilo niektoré testy vo veľkej nadmorskej výške v Čile. Štyri pretekárske vozidlá sa 4. januára zúčastnia na poslednom shakedowne v Lime predtým, ako sa vydajú na technické prevzatie 5. januára a na štart 6. januára.

CITÁCIE:

Bruno Famin, riaditeľ PEUGEOT SPORT

„Vzhľadom na naše víťazstvá na posledných dvoch ročníkoch vrátane umiestnenia na 1., 2. a 3. mieste v roku 2017 nemôžeme mať iný cieľ len vyhrať aj tohtoročný Dakar! Lenže ani zďaleka to nemožno považovať za samozrejmosť. Súťaž v roku 2018 vyzerá vzrušujúca, ale veľmi dlhá a plná nástrah. Jej trasa je dlhšia ako vlani a je oveľa náročnejšia, s niekoľkými dlhými dňami v púšti na samom začiatku, pričom na konci by sa už mohli medzi súťažiacimi vytvoriť veľké odstupy. Významným akčným úsekom bude 1 000 km dlhá maratónska etapa a ani Argentína nebude ľahká. S prihliadnutím na našich konkurentov, ktorí tiež usilovne pracujú, a na významné zmeny v predpisoch niet pochýb o tom, že to bude mimoriadne náročná súťaž. Zamerať sa na víťazstvo je v tomto kontexte ambicióznym cieľom. My však môžeme veriť nielen v silu Peugeotu 3008DKR Maxi, ale hlavne v schopnosti našich štyroch posádok, z ktorých každá je schopná vyhrať.“

Stéphane Peterhansel (PEUGEOT 3008DKR Maxi č. 300)

„Myslím, že tento rok to bude veľmi náročná súťaž. Táto trasa pripomína africké začiatky Dakaru s veľkým podielom púšte, s dunami a možno aj s niekoľkými prekvapeniami na dlhých úsekoch. Všetko sa zdá veľmi otvorené a nakoniec ten, kto vyhrá nemusí byť tým najrýchlejším jazdcom. Na začiatku tohto projektu som sa snažil znovu vrátiť Peugeotu úspech v Dakare. Tento cieľ bol dosiahnutý a z tohto pohľadu pociťujem trochu menej tlaku než v v predchádzajúcich rokoch, ale, samozrejme, stále chcem vyhrať aj tento posledný Dakar s Peugeotom! Auto je dokonca ešte konkurencieschopnejšie ako vlani. Je širšie a ľahšie sa ovláda v zákrutách, čo by nám malo umožniť, aby sme prejazdy cez duny zvládali ešte lepšie. Všetci sme spokojní s touto najnovšou evolúciou, s ktorou sme už v testoch najazdili vyše 5 000 km: teda vzdialenosť porovnateľnú s dĺžkou všetkých meraných úsekov Dakaru.“

Carlos Sainz (PEUGEOT 3008DKR Maxi č. 303)

„Na štarte tohto Dakaru sa cítim dobre. Pripravoval som sa obvyklým spôsobom zintenzívnením programu mojej fyzickej prípravy pred štartom. Je to náš posledný Dakar s Peugeotom a vynasnažím sa, aby bol úspešný. Tím veľmi usilovne pracoval na vývoji nového vozidla PEUGEOT 3008DKR Maxi, ktoré predstavuje krok vpred. Myslím, že zo všetkých Dakarov, ktoré sa konali v Južnej Amerike, tento má najviac kilometrov v dunách. Navigácia bude komplikovaná s množstvom jazdy mimo cesty. A začínať s toľkými púštnymi etapami hneď v úvode z neho robí veľmi zaujímavú súťaž. V týchto podmienkach by nám mali pomáhať vlastnosti vozidla PEUGEOT 3008DKR Maxi. Na druhej strane najnovšie zmeny v predpisoch nehrajú v náš prospech a to je ďalší faktor, ktorý treba mať na pamäti.“

Sébastien Loeb (PEUGEOT 3008DKR Maxi č. 306)

„Pre mňa je to tento rok „teraz, alebo nikdy“. Je to moja posledná možnosť vyhrať Dakar. Minulý rok sme sa uistili, že máme potenciál zvíťaziť. Daniel vykonal dobrú prácu, pokiaľ ide o navigáciu. To je zdrojom našej motivácie. Vieme, že to môžeme dokázať, a ja mierim do Južnej Ameriky so zámerom vyhrať, to je isté. Lenže pri Dakare vstupujú do hry najrôznejšie okolnosti. Je veľmi dlhý a všetko môžete veľmi rýchlo stratiť len malou chybičkou, najmä keď piesočné duny opäť tvoria takú významnú časť trasy. To je pozitívne pre šport, lebo to je to, čo ľudia očakávajú od terénnych súťaží. Na druhej strane je to tiež typ terénu, s ktorým nemám mnoho skúseností. Trasa teda nie je taká, aby mi pomáhala. Pokiaľ ide o vozidlo, je oveľa stabilnejšie, jednoduchšie sa vedie a má lepšie odpruženie. Poskytuje nám väčšiu dôveru a umožňuje nám ísť trochu tvrdšie.“

Cyril Despres (Peugeot 3008DKR Maxi č. 308)

„Už sa sústreďujem len na terén a na náročnosť každej fázy súťaže. Prvé etapy v Peru sa uskutočnia v piesku. Nemali sme možnosť stráviť toľko času v dunách, ale som pokojný, lebo naše auto pri ich prekonávaní funguje dobre. Bude to poriadne horúce na začiatku a potom veľmi rýchle, s užšími horskými úsekmi vo vysokej nadmorskej výške. A potom budú nasledovať také etapy, akými sú Belén a Fiambala, ktorých sa vždy trochu obávate... Je tu vysoká nadmorská výška, pohybujúce sa piesky a prejazdné kontrolné body, ktoré sa nikdy nedajú ľahko nájsť, čo veľmi komplikuje navigáciu. Tohtoročný Dakar bude skutočne zložitá zmes toho všetkého!“


IMAGE : NOVINKA - Maroko - 2017-10-30

Peugeot na stupňoch víťazov na Rallye Maroko: po užitočnej skúsenosti z Maroka je pripravený na Dakar 2018!

Jazdci vozidiel Peugeot 3008 DKR v Erfoude dorazili bezchybne do cieľa Rallye Maroko. V celkovom poradí skončili na druhom a na desiatom mieste a úspešne tak zavŕšili svoju prípravu na Rallye Dakar na budúci rok. Sébastien Loeb/Daniel Elena viedli súťaž až do predposlednej etapy, keď ich zdržal mechanický problém s tlmičom. Rovnaký problém postihol tiež Carlosa Sainza, čo upozornilo na niekoľko oblastí, na ktorých musia technici Peugeot Sport zapracovať pred januárovou juhoamerickou odyseou.

Sébastien Loeb/Daniel Elena si so svojím vozidlom Peugeot 3008 DKR zaistili bezpečný dojazd do cieľa a v 5. etape nakoniec dosiahli tretí najrýchlejší čas, a to napriek tomu, že ich zdržal prach a dvojitý defekt pneumatiky v cieli. Po striebro si došli len sedem minút za celkovým víťazom.

Carlos Sainz/Lucas Cruz súťaž rovnako zakončili úspešne a splnili účel svojej misie dostať sa späť do súťažného rytmu po viac ako šesťmesačnej absencii v súťažnom prostredí. Španieli sa v poslednej, piatej etape umiestnili na štvrtom mieste a celkovo skončili na desiatom mieste.

Team Peugeot Total s hrdosťou podporil značku Peugeot na miestnom trhu v Maroku a celosvetové pôsobenie skupiny PSA v Afrike a na Strednom východe. V rovnaký deň, keď sa dve vozidlá Peugeot 3008 DKR vydali na svoje impozantné dobrodružstvo, bol na trh uvedený úplne nový Peugeot Pick Up s úlohou dobyť marocký trh. Zásluhou vlastností, ktoré ho predurčujú na to, aby sa vyrovnal prakticky s akýmkoľvek terénom, sa Pick Up prejavuje odolnosťou, a to vďaka výkonnému vznetovému motoru 2,5 l s turbodúchadlom, dvojkabínou a možnosťou jazdy na pohon všetkých kolies. Otestoval ho a schválil „Tím snov“ Peugeotu!

PREHĽAD RALLYE DU MAROC 2017

Celkový počet kilometrov: 2 570,50 km
Počet súťažných kilometrov: 1 089 km
Umiestnenie na stupňoch víťazov v etapách: 4x (Loeb/Elena 1. v 1. etape; Loeb/Elena a Sainz/Cruz 2. a 3. v 3. etape; Loeb/Elena 3. v 5. etape)
Víťazstvo v etapách: 1x (Loeb/Elena v 1. etape)
Team Peugeot Total: 35 mužov a žien; 11 technických odborov
Počet použitých pneumatík: 54
Hmotnosť pneumatiky: 42 kg

VIDEO O PARTNERSTVE SO ZNAČKOU DS V OBLASTI FIA FORMULA E

Naša divízia Motorsport & Sponsoring pripravila nové video o partnerstve so značkou DS v oblasti FIA Formula E na rok 2017. V týchto videách komunikujeme naše vízie budúcnosti mobility. Pre športové vozidlá formuly E poskytujeme kvapaliny pochádzajúce z mazív Total.

Video (2 min 41 sec) https://youtu.be/crwNhS9KBh8

Krátká verze video (34 sec) https://youtu.be/SdkaLw7fKIk

 

 

Novinka - VIDEO O PARTNERSTVE - 26,9,2017


News Image - MSV 2017 - 22.9.2017

TOHTOROČNÝ 59. ROČNÍK MEDZINÁRODNÉHO STROJÁRSKEHO VEL’TRHU SA BUDE KONAT’ V DŇOCH 9. – 13. 10. 2017 NA VÝSTAVISKU BRNO

Medzinárodný strojársky veľtrh (MSV) je najväčší priemyselný veľtrh v strednej Európe, s každoročnou účasťou dosahujúcou viac ako 1 500 vystavovateľov
a 75 000 návštevníkov z 59 krajín celého sveta. Viac ako tretina vystavovateľov je zo zahraničia.

Štruktúra návštevníkov je veľmi zaujímavá, plne korešpondujúca s významom a s veľkosťou veľtrhu. Viac ako 70 % návštevníkov veľtrhu predstavujú manažéri s rozhodovacou právomocou alebo nákupcovia, tretina z nich je na vedúcom poste. Veľtrh vďaka svojej veľkosti a účinnej mediálnej podpore privítal viac ako 400 akreditovaných novinárov. MSV je etablovaná značka s dlhoročnou tradíciou.

Na veľtrhu bude mať TOTAL jeden z najväčších stánkov z oblasti priemyselných tímov z Česka a zo Slovenska. Nájdete nás: v pavilóne V/051, tešíme sa na Vašu návštevu.


Video o partnerstve Total a Peugeot Sport na majstrovstvách sveta v rallycrosse

Teší nás, že sa s vami môžeme podeliť o nové video, ktoré predstaví naše partnerstvo s divíziou Peugeot Sport v rámci Majstrovstiev sveta v rallycrosse v roku 2017. Prostredníctvom tohto videozáznamu umožníme divákom, aby sa zoznámili s naším záväzkom k týmto majstrovstvám sveta. V roku 2017 sa Total Quartz stal oficiálnym partnerom FIA World Rallycross.

Video: https://youtu.be/A-4BU6GuApI

 

Video o partnerstve Total a Peugeot Sport na majstrovstvách sveta v rallycrosse


Značky DS (skupina PSA) a TOTAL oznámilo svoje nové partnerstvo vo formule E DS PERFORMANCE PREFERS TOTAL!

ZNAČKY DS (SKUPINA PSA) A TOTAL OZNÁMILO SVOJE NOVÉ PARTNERSTVO VO FORMULI E
DS PERFORMANCE PREFERS TOTAL!

V rámci obnovenej dohody medzi skupinami Total a PSA, ktorá bude platiť do roku 2021, podporí spoločnosť Total tím DS Performance v rámci šampionátu FIA formuly E.
DS je luxusnou divíziou značky Citroën.

Priamym „príjemcom“ skúseností značky Total v oblasti motošportu bude model DSV-02, plne elektricky poháňané jednomiestne pretekárske vozidlo navrhnuté firmou DS Performance.

Cieľom tohto partnerstva je vývoj špecializovaných produktov, mazív a tekutín, ktoré umožňujú zvýšiť účinnosť pretekárskeho vozidla DS Performance z pohľadu výkonu a znížiť množstvo energie, ktorú spotrebuje.

Dnešné združenie oboch skupín je novou kapitolou spolupráce DS a Total, ktorá prebiehala do 60. rokov minulého storočia, keď spoločnosť Total vyvinula špeciálne mazivo a tekutiny pre legendárny automobil Citroën DS. Vozidlo bolo na tie časy inovatívne a progresívne. Najdôležitejším z nových riešení bol revolučný spôsob odpruženia. Konštruktéri firmy zavrhli konvenčné riešenie a nahradilo ho hydropneumatickým systémom doplneným o unikátne zariadenie, ktoré umožňovalo samočinnú úpravu svetlej výšky vozidla.

Pretekársky monopost DSV-02 bude využívať unikátne vlastnosti prevodového maziva vyvinutého špecialistami Total Research Center v Solaize (CReS). Toto mazivo umožňuje optimalizovať účinnosť prevodovky, a tým znížiť spotrebu energie automobilu. Spoločnosť Total tiež ponúkne tímu DS Performance ďalšie produkty, ktoré sú v súčasnosti vo vývoji. Pôjde o kvapaliny určené na optimalizáciu chladiaceho systému elektromotora a jeho meniča, čím sa dosiahnu cenné úspory v množstve elektrickej energie používanej v DSV-02 a zjednodušenie riadenia rozloženia výkonnosti počas pretekov šampionátu FIA formuly E.

„Formula E stelesňuje športové vyjadrenie evolúcie automobilového priemyslu, pokiaľ ide o energetický mix,“ uviedol Pierre-Gautier Caloni, riaditeľ Total Competition & Sponsoring. Hodnoty tohto šampionátu vyznáva spoločnosť Total. Toto partnerstvo s DS Performance umožní našim inžinierom navrhnúť, vyvinúť a testovať špecifické mazivá, kvapaliny a tuky v extrémnych záťažových podmienkach. Vyvinuté produkty budú v dohľadnej budúcnosti prínosom pre majiteľov produkčných elektrických vozidiel. Skutočné laboratórium je najlepšou praxou, formula E prináša pridanú hodnotu pre nové trendy mobility všetkých.

https://www.ds-virginracing.com/

Šampionát FIA formuly E je prvou sériou pretekov monopostov na plne elektrický pohon na svete, ktorý prebieha na uliciach ikonických miest, akými sú Hongkong, Buenos Aires, Monako, Paríž, Montreal a New York. Majstrovstvá predstavujú víziu budúcnosti automobilového priemyslu, ktorá slúži ako platforma na prezentáciu najnovších inovácií v oblasti technológií elektrických vozidiel a riešení využitia alternatívnej energie.

http://www.fiaformulae.com


MEDZINÁRODNÉ STRETNUTIE HISTORICKÝCH VOZIDIEL PREŠOV 23.-25.6.

„ Nasledujúci víkend bude v mestách Prešov, Biecz a Krynica patriť opäť veteránom. Na 12. medzinárodnom zraze historických vozidiel sa stretnú posádky z okolitých krajín.

TOTAL je už 5 rok partnerom tohto nezabudnuteľného stretnutia milovníkov „starých“ technologických riešení v automobilovom priemysle.

Pevne veríme, že všetky prihlásené posádky dôjdu do cieľa a počas okruhu veteránov bude vládnuť priateľská atmosféra zúčastnených a divákov ako tomu bolo po minulé roky. „

www.veteran-burza.sk

IMG_new_sk_history _cars


POZÝVAME VÁS NA 27. ROČNÍK MEDZINÁRODNÉHO SALÓNU AUTOMOBILOV AUTOSALÓN, KTORÝ SA KONÁ V INCHEBA EXPO ARÉNE.

AUTOSALÓN

Bratislavský Autosalón - najkomplexnejšia prehliadka automobilov v stredoeurópskom regióne. Po roku sa pozornosť všetkých automobilových nadšencov opäť sústredí do hlavného mesta. Bratislavský Autosalón, najprestížnejšia automobilová udalosť roka nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom regióne, pod jednou strechou naservíruje všetkým milovníkom áut skvelú prehliadku automobilov. ZNAČKY: Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Ford, Honda, Hyundai, Chevrolet, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lada, Lamborghini, Land Rover, Lexus, Mahindra, Maserati, Mazda, McLaren, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, VW, VW úžitkové vozidlá.

Stánok TOTAL je v Hale A.1 číslo stánku 104 a vonkajšie umiestnenie je plocha priamo pred hlavným vstupom do haly A.1. V stánku budeme mať 3D simulator, kde môžu jazdiť na aute Aston Martin s logami Total.

V rámci expozície Total budeme mať dva závodné špeciály a to ŠKODA S2000 vnitřní expozice a VW POLO venkovní expozice.

 


 

POZÝVAME VÁS NA 17. ROČNÍK MEDZINÁRODNEJ VÝSTAVY MOTOCYKLOV A PRÍSLUŠENSTVA MOTOCYKEL, KTORÁ SA KONÁ 9.-12.3. 2017 – INCHEBA EXPO BRATISLAVA.

Výnimočná prehliadka motoriek a lodí a k tomu skvelý sprievodný program plný adrenalínových jázd a zábavy. Medzinárodné výstavy Motocykel a Boat Show prinášajú do hlavného mesta skvelú show, ktorá nenechá chladným ani jedného milovníka silných strojov. Nenechajte si ju ujsť!

ZNAČKY

Silná zostava! Na výstave motoriek sa môžete tešiť na nablýskané kúsky, skvelé novinky a doplnky týchto značiek: ACCESS, APRILIA, BETA, BMW, BOMBARDIER, CAN AM, C2I, CFMOTO, DERBI, DUCATI, GAS GAS, GILERA, HARLEY DAVIDSON, HONDA, HUSQVARNA, INDIAN, JAWA, KAWASAKI, KTM, LINHAI, MOTO GUZZI, MV AGUSTA, PIAGGIO, SYM, SUZUKI, TGB, TRIUMPH, URAL, VESPA, VICTORY.
http://www.incheba.sk/vystavy/motocykel-11606.html?page_id=11606

Na výstave prezentujeme značku motorových olejov Elf v rámci expozície Kawasaki. Okrem toho nájdete stánok Total na výstave Boatshow , kde vystavujeme motorové oleje Neptúna pre člny.
http://www.incheba.sk/vystavy/boat-show-11669.html?page_id=11669

motosalon

 


 

NAVŠTÍVTE NÁŠ STÁNOK NA MOTOSALÓNE V LETŇANOCH 2. – 5. 3.

Spoločnosť TOTAL ČR sa bude prostredníctvom stánku svojej značky olejov Elf prezentovať na Motosalóne, ktorý sa koná 2. 3. – 5. 3. v Letňanoch. MOTOSALÓN je najväčšou odborovou prezentáciou v strednej Európe. Veľtrh je zaradený do medzinárodného kalendára výstav a veľtrhov ACEM.

motosalon

Veľtrh predvedie reprezentatívne zastúpenie významných značiek dostupných na českom trhu s najaktuálnejšími novinkami a návštevníkovi ponúkne prehliadku všetkého, čo súvisí s motocyklom, vrátane atraktívnych sprievodných programov. V stánku Elf bude okrem iného vystavený superšportový motocykel Kawasaki ZX-10R Ninja. Pred areálom bude road-show Kawasaki kamión s logom Elf. Na Facebooku je vyhlásená súťaž o najlepšiu fotografiu s hosteskami v našom stánku, ktorá bude prebiehať na Instagrame Total CZ/SK. Odfotografujte sa, fotografiu nahrajte na svoj Instagram a označte ju hashtagom #totalselfie. Najlepšiu fotografiu mesiaca ohodnotíme balíčkom olejov TOTAL.

 


 

NOVÝ ČESKÝ POHÁR PRE POSÁDKY S VOZIDLOM PEUGEOT 208 R2

Ut, 01/24/2017

Na Majstrovstvách ČR v rallye sa tento rok po prvý raz predstaví nový pohár pre vozidlá Peugeot 208 kategórie R2, a to pod názvom PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017. Jeho promotérom bude Gekon Racing, hlavnými partnermi budú značka Peugeot v ČR a spoločnosť Total ČR.

Peugeot Sport ČR, Total ČR a Gekon Racing spojili svoje skúsenosti a prostriedky na vytvorenie spoločného projektu – PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017. Gekon Racing, oficiálny distribútor pretekárskych náhradných dielcov a prestavbových kitov Peugeot a skúsený organizátor pohára so sedemročnou tradíciou Citroën Racing Trophy, bude zastávať rolu promotéra. Peugeot a Total – z hľadiska motoristického športu nerozlučná dvojica – budú zaisťovať materiálnu podporu a marketingovú propagáciu pohára.

PEUGEOT TOTAL TROPHY

PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017 sa ako nový projekt v českom motoristickom športe predstaví v druhej polovici marca. Zameria sa na päť súťaží v rámci MČR.

Kalendár PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017

24. - 26. 3. Valašská Rallye
19. - 20. 5. Rallye Český Krumlov
16. - 17. 6. Agrotec Petronas Rally Hustopeče
1. - 2. 7. Rally Bohemia Mladá Boleslav
25. - 27. 8. Barum Czech Rally Zlín
PEUGEOT TOTAL TROPHY

Súťažný pohár bude otvorený klientsky obľúbeným vozidlám Peugeot 208 R2. Vlani sa na českých súťažiach rallye fanúšikovia pravidelne stretávali s desiatkou týchto vozidiel, ktoré sa starali o napínavé súboje v rámci triedy 6. Z tohto hľadiska bola táto trieda divácky veľmi atraktívna. Posádky s vozidlami Peugeot 208 R2 tvorili významnú časť štartovného poľa na všetkých súťažiach vlaňajších MČR s prvými priečkami v triede v podaní pilotov Václava Dunovského a Filipa Mareša.

Štartovné pre záujemcov o pohár bude 1 200 eur bez DPH.

„V cene štartovného je zahrnutý balíček oblečenia pre jazdca a spolujazdca, mediálna prezentácia účastníkov, pohárové VIP zázemie, vybrané ročné predplatné zadarmo od Bauer media, výhodnejšie ceny pneumatík Pirelli a ďalšie bonusové výhody našich partnerov. Samozrejme, najdôležitejším aspektom je po zaplatení štartovného možnosť bojovať o lákavé finančné prémie v pohári PEUGEOT TOTAL RALLY CUP aj možnosť prihlásiť sa a vyjazdiť si ďalšie finančné odmeny v pohári PIRELLI,“ spresňuje promotér pohára Tomáš Pletka.

Cieľové prémie + odmeny

1. miesto 1 000 eur + autokozmetika Sonax
2. miesto 800 eur + olej Total
3. miesto 500 eur + reklamné predmety Peugeot
4. miesto šek na náhradné dielce v hodnote 250 eur

Hlavná cena PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017: poukaz na 5 000 eur na nákup náhradných dielcov Peugeot. Odmeny za umiestnenie budú odovzdané po každých pretekoch.

„PEUGEOT TOTAL RALLY CUP vyjadruje ideu divízie Peugeot Sport – podporovať jazdcov, ale zdôrazňuje tiež dlhoročné spojenie značiek Peugeot a Total v motoristickom športe. Teší ma, že sa nám podarilo spustiť tento projekt, pretože okrem posádok by mal podporovať tiež imidž našej značky a predaj vozidla Peugeot 208 R2 a ďalších pretekárskych produktov. Veríme, že pohár bude obohatením českej rallye scény a že priláka k našej značke ďalšie posádky. osobne sa teším na nadchádzajúcu rallye sezónu, lebo už teraz to vyzerá tak, že konkurencia v triede 6 bude veľmi zaujímavá,“ komentuje nový súťažný pohár Marco Venturini, riaditeľ značky Peugeot v ČR.

,,Podobne ako Peugeot aj Total hrá vo svete moto športu integrálnu rolu a spája ich nadšenie a vášeň pre preteky. Total ČR je aktívnym partnerom aj niekoľkých motoristických eventov v Česku a na Slovensku. Spoločne s naším historickým partnerom Peugeot Sport ČR sme sa rozhodli pre realizáciu tohto špeciálneho projektu, najmä po veľkom víťazstve v Dakare. Je to pre nás príležitosť, ako predviesť kvalitu a výkon našich produktov na miestnom trhu,“ hovorí Lukasz Semeniuk, nový generálny riaditeľ Total Central Europe HUB.

Podrobnosti o pohári nájdete na internetových stránkach gekonracing a na facebookovom profile.

PEUGEOT TOTAL TROPHY

Spoločnosť Gekon Racing ponúka záujemcom o účasť na PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017 možnosť financovania kúpy pretekárskeho vozidla Peugeot 208 R2 od spoločnosti ČSOB leasing vrátane havarijného poistenia.

Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala v utorok 24. 1. 2017 v showroome pražského autosalónu Peugeot Domanský, bol vystavený dakarský špeciál Peugeot 2008 DKR, vlaňajší víťaz na Rallye Dakar.

Pozrieť si ho môžete aj vy v priestoroch autosalónu Domanský v Stodůlkach. Možnosť máte do konca januára 2017.

 


 

VÍŤAZSTVO BEZ HRANÍC

Víťazstvo bez hraníc

Zostali na vrchole v pretekoch patriacich k najťažším na svete. Tím Peugeot Total so svojimi majstrami Stéphanom Peterhanselom, Sébastienom Loebom a Cyrilom Despresom podali vynikajúci výkon v najextrémnejších podmienkach. Úžasné trojité víťazstvo v Rallye Dakar 2017 s novým vozidlom Peugeot 3008 DKR, vďaka motorovému oleju TOTAL QUARTZ, ktorý poskytuje dlhodobú vynikajúcu ochranu a výkonnosť.

Testované na pretekoch, dostupné pre každého. http://quartz.total.cz/

 

 


 

NOVÝM GENERÁLNYM RIADITEĽOM SPOLOČNOSTI TOTAL SLOVENSKO JE LUKASZ SEMENIUK

Novým generálnym riaditeľom spoločnosti TOTAL Slovensko sa stal Lukasz Semeniuk (42). Okrem tuzemskej firmy povedie aj maďarskú a českú pobočku TOTAL.

Lukasz Semeniuk strieda vo funkcii strieda Marca Pannunzia, ktorý preberá ako generálny riaditeľ aktivity firmy TOTAL v Rumunsku.

Lukasz Semeniuk, pôvodom Poliak, pôsobí v spoločnosti TOTAL na vedúcich miestach už sedemnásť rokov. Posledné štyri roky viedol ako generálny riaditeľ ukrajinskú pobočku spoločnosti. Predtým pôsobil ako obchodný riaditeľ TOTAL-u v Poľsku či ako finančný riaditeľ spoločnosti v Rusku.

Lukasz Semeniuk

S jeho príchodom tak TOTAL ČR, TOTAL Slovensko a TOTAL Lubricants Maďarsko získava skúseného manažéra, ktorý prispeje k ďalšiemu rozvoju úspešnej firmy.

„Teší ma, že sa môžem pripojiť k dynamicky sa rozvíjajúcim stredoeurópskym pobočkám spoločnosti TOTAL. Verím, že ide o veľmi perspektívny trh, ktorý prináša nespočetné množstvo príležitostí s ohľadom na rozvoj produktov a služieb, ktoré TOTAL ponúka,“ vysvetľuje Lukasz Semeniuk a dopĺňa: „Mojím cieľom je pokračovať v budovaní silnej a úspešnej spoločnosti, ktorá bude zákazníkom ponúkať vysoko kvalitné produkty a služby.“

 


 

TOTAL SA STÁVA OFICIÁLNYM SPONZOROM AFRICKÉHO FUTBALU

CAF

Paríž – Konfederácia afrického futbalu (CAF) a Total dnes uzatvorili dohodu, podľa ktorej sa spoločnosť Total stáva v ďalších ôsmich rokoch oficiálnym sponzorom afrického futbalu. Koncern Total bude sponzorovať desať hlavných zápasov CAF, ako prvý je na rade Africký pohár národov (AFCON), ktorý sleduje celý svet. Táto súťaž premenovaná na Total Africa Cup of Nations, bude prebiehať od 14. januára do 5. februára 2017 v Gabone.

„Toto partnerstvo je významným okamihom v našom neustálom hľadaní ďalších zdrojov na urýchlenie rozvoja afrického futbalu, na zdokonalenie jeho vedenia, modernizáciu športovej infraštruktúry a na zvýšenie jeho výkonnosti v celosvetovom meradle,“ uviedol Issa Hayatou, prezident Konfederácie afrického futbalu. „Spoločnosť Total ako popredná nadnárodná spoločnosť vo svojom odvetví, ktorú s Afrikou spájajú pevné zväzky, významne prispeje k iniciatívam CAF, ktoré sú zameraná na podporu osobného aj profesijného rastu africkej mládeže.“

Futbal je rovnakým dielom nadšenie, spoločná vášeň a výkonnosť tímu, čo sú hodnoty, ktoré vyznávajú všetky kultúry. K tomuto partnerstvo sa vyjadril aj Patrick Pouyanné, prezident a generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Total: „Potešilo nás, že môžeme byť partnerom CAF, pretože Afrika sa podieľa na utváraní našej spoločnosti. Dúfame, že týmto záväzkom upevníme vzťahy s našimi subjektmi a zákazníkmi zúčastňujúcimi sa na napínavých a slávnostných akciách, ktoré sú vždy veľmi obľúbené, a to aj u našich zamestnancov.“

Toto sponzorstvo svojím rozsahom a trvaním dokladá pevné korene spoločnosti Total v Afrike. Spoločnosť, ktorá pôsobí vo viac ako 40 krajinách, má na raste ekonomiky v Afrike najväčší podiel. V súčasnosti vo všetkých afrických podnikoch spoločnosti Total, od výroby ropy a zemného plynu až po rafináciu a marketing, pracuje vyše 10 000 ľudí. Spoločnosť prevádzkuje 4 200 čerpacích staníc, ktoré denne obslúžia cca 2 milióny zákazníkov. Na africkom kontinente pôsobí tiež v oblasti výroby solárnej energie.

Spoločnosť Total bude ako hlavný sponzor desiatich súťaží CAF prítomná na vyše 1 500 zápasoch ich rámci:

 • Africký pohár národov (AFCON)
 • Majstrovstvá afrických národov (CHAN)
 • Súťaž medzi futbalovými klubmi CAF (Liga majstrov CAF, Pohár konfederácie CAF a Superpohár CAF)
 • Juniorské zápasy (Africký pohár národov U-23, U-20 a U-17)
 • Africký pohár národov – ženy
 • Africký pohár národov v sálovom futbale – vo futsale

O spoločnosti Total v Afrike

Spoločnosť Total sa v Afrike etablovala už pred viac ako 80 rokmi. Dnes na tomto kontinente zaujíma prvenstvo v oblasti ropy a podporuje prechod na udržateľnú energiu. Pôsobí v celom reťazci vývoja a marketingu energetiky a má 10 000 zamestnancov v 44 štátoch. Afrika sa na celkovej výrobe ropy a plynu spoločnosti Total podieľa 30 percentami. Koncern na svojich 4 200 čerpacích staniciach obslúži denne 2 milióny zákazníkov a zameriava sa tiež na odvetvie solárnej energie, jeho dcérska spoločnosť SunPower v Južnej Afrike vlastní dve solárne elektrárne. Spoločnosť Total v Afrike tiež zavádza inovačné riešenia, napríklad solárne svietidlá Awango by Total (k dnešnému dátumu je tento program prínosom pre 6 miliónov ľudí), pre prístup k službám zaisťujúcim prevody energie a peňazí a pre možnosti platieb prostredníctvom mobilných prístrojov v oblasti digitálnych technológií. Rovnako šíri svoje charitatívne iniciatívy a osvetové programy, ktorými na kontinente podporuje miestny hospodársky rast, zamestnanosť, zdravotníctvo a prístup k vzdelaniu.

O CAF

Konfederácia afrického futbalu je mimovládna medzinárodná organizácia a riadiaci orgán futbalového športu v Afrike. V súčasnosti organizuje 11 majstrovstiev vrátane Afrického pohára národov (AFCON) a Majstrovstiev afrických národov (CHAN). CAF bola založená v roku 1957, sídli v egyptskej Káhire a má 54 členských asociácií. Ďalšie informácie: www.cafonline.com.

 


 

TOTAL MÁ VIAC AKO 6,5 MILIÓNA FANÚŠIKOV NA FACEBOOKU

Spoločnosť Total má aktuálne viac ako 6 miliónov fanúšikov na Facebooku. Je 550-krát viac ako v roku 2011 - jasný dôkaz, že naša mediálna stratégia na sociálnych sieťach funguje! Tento úžasný nárast z nás urobil najobľúbenejšiu nadnárodnú ropnú spoločnosť na Facebooku.

Náš úspech sme dosiahli predovšetkým s ohľadom na rozhodnutie vytvoriť globálne aj lokalizované facebookové stránky krajín. Total má svoje facebookové profily v 73 krajinách, kde nájdete informácie z jednotlivých krajín aj globálny obsah zverejnený skupinou. Táto stratégia nás približuje k zákazníkom vďaka tomu, že im poskytujeme informácie priamo na mieru o lokálnych propagačných ponukách aj o nových výrobkoch. Týmto podporujeme silný a trvalý imidž značky Total.

FB

 


 

CITROËN OHLASUJE NÁVRAT NA MAJSTROVSTVÁ SVETA V RALLYE

citroen

Mesiac predtým, ako prvé preteky, slávna Rallye Monte Carlo, otvoria FIA Majstrovstvá sveta v rallye 2017, Citroën Racing oficiálne predstavil svoje nové pretekárske auto, model C3 WRC.

Nové predpisy FIA umožnia vytvoriť novú generáciu veľmi pozoruhodných WRC pretekárskych vozidiel a model C3 WRC ohlasuje návrat Citroënu ako pretekárskeho tímu v disciplíne, v ktorej získal 96 víťazstiev na pretekoch a osem svetových titulov so svojím dlhodobým partnerom, značkou TOTAL.

 


 

40. ROČNÍK ANKETY ZLATÝ VOLANT

Spoločnosť TOTAL ČR je hlavným partnerom ankety o najlepšieho automobilového pretekára Zlatý volant. Najstaršia česká anketa, ktorá počas svojho trvania nezmenila názov ani hlavnú trofej. Hlavnú trofej udeľujú od roku 1976 najlepším automobilovým pretekárom. Hlavné trofeje sa odovzdávajú v piatich kategóriách zahŕňajúcich všetky odvetvia automobilového športu. Slávnostné odovzdávanie cien sa konalo vo štvrtok 15. decembra 2016 na Žofíne.

Marco Pannunzio, generálny riaditeľ TOTAL ČR, odovzdal cenu Zlatý volant v kategórii rallyekros a Filippo Falcinelli, riaditeľ marketingu,v kategórii spolujazdec roka.

Hodinový zostrih zo štvrtkového galavečera bol uvedený v nedeľu 18. 12. 2016 od 20.15 hod. na programe ČT Sport. TOTAL a motoristický sport – to je dlhoročné úspešné spojenie.

Zlatý volant

 

 
 
 
 
X

Tieto stránky používajú súbory cookie.

Pokračovaním prezerania týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytnúť vám optimálnu službu a individualizovaný obsah.

Viac informácií.