Total a Aston Martin uzatvárajú novú dohodu o globálnom partnerstve

Total a Aston Martin uzatvárajú novú dohodu o globálnom partnerstve

 Aston Martin  

  • Total sa stáva oficiálnym dodávateľom mazív a technickým partnerom pretekárskeho tímu Aston Martin Racing
  • Total je hlavným energetickým partnerom automobilky Aston Martin
  • Aston Martin odporúča palivo Total Excellium

Paris/Gaydon pondelok 9. mája 2016 – Total, popredný hráč na svetovom energetickom trhu, oznamuje uzatvorenie novej dohody o partnerstve s výrobcom luxusných športových automobilov Aston Martin a s jeho špecializovanou pretekárskou divíziou Aston Martin Racing.

Aston Martin a Total podpísali novú dohodu o globálnom partnerstve. Total sa tak stáva dodávateľom mazív a palív pre sériové a pretekárske vozidlá britskej značky Aston Martin a jej pretekárskeho tímu Aston Martin Racing na roky 2016 a 2017.

Súčasťou dohody je tiež podpora tímu Aston Marting Racing v celej sérii vytrvalostných pretekov FIA World Endurance Championship, kde Total zaujíma post oficiálneho dodávateľa mazív a technického partnera pretekárskeho tímu Aston Martin Racing. Svoje kompetencie v tejto oblasti Total opiera o skúsenosti z uplynulých 45 rokov, počas ktorých sa zaoberal vývojom špeciálnych mazív, kvapalín a špeciálnych prísad vysokej kvality a technických parametrov určených pre pretekárske automobily.

Všetky tri vozidlá V8 Vantage GTE tímu Aston Martin Racing tak budú v tohtoročnom seriáli WEC štartovať s mazivami Total a podľa vzoru pretekov F1 Total po prvý raz poskytne na každé preteky WEC popri samotných mazivách a palive aj služby svojho mobilného laboratória a technickú podporu.

Aston Martin sa potom bude podieľať aj na ďalšom vývoji a na propagácii nadštandardného radu palív Total Excellium.

Pierre Duhot, generálny riaditeľ divízie Automotive v Total Lubrifiants, pri podpise zmluvy povedal: „V spoločnosti Total sa na vývoji palív a mazív prvotriednej kvality venuje viac ako 250 pracovníkov výskumu. Sme hrdí na to, že budeme úzko spolupracovať s legendárnou značkou Aston Martin a že sa budeme podieľať na jej úspechu na pretekárskych okruhoch. Automobilová vášeň a túžba posúvať technické limity čoraz ďalej sú obom našim značkám vlastné. Teší nás aj to, že budeme poskytovať naše produkty, našu podporu a naše technické know-how pre tím  Aston Martin Racing.“

David King, viceprezident a riaditeľ špeciálnych operácií v Aston Martin, dodáva: „Pre luxusnú medzinárodnú značku , akou je Aston Martin, je dôležité vyberať si partnerov s celosvetovým renomé a pôsobnosťou. Total je v oblasti paliva a automobilových mazív svetovým lídrom, je synonymom úspechu na pretekárskom poli aj mimo neho.“

O spoločnosti Aston Martin

Spoločnosť Aston Martin, založená v roku 1913, je výrobcom legendárnych športových vozidiel, ktorý sa môže pochváliť svojím jedinečným 200-ročným dedičstvom. Vďaka novým investíciám, novo vymenovanému generálnemu riaditeľovi Andymu Palmerovi a najlepšiemu modelovému radu v celej histórii má táto luxusná britská značka pred sebou sľubnú budúcnosť. Hypermoderné sídlo spoločnosti v britskom Gaydone originálnym spôsobom spája špičkové technológie s tradičnou technikou a umením. Každé vozidlo tejto značky je zosobnením: Power, Beauty and Soul.

 Aston Martin

?? ?? ??
 
 
 
 
X

Tieto stránky používajú súbory cookie.

Pokračovaním prezerania týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytnúť vám optimálnu službu a individualizovaný obsah.

Viac informácií.